Minden nyolcadik gyerek volt már online szexuális zaklatás áldozata
Ez egy globális járvány, amely túl sokáig rejtve maradt a szakértők szerint, ráadásul a mesterséges intelligencia miatt nehezebb is fellépni ellene.
Ez egy globális járvány, amely túl sokáig rejtve maradt a szakértők szerint, ráadásul a mesterséges intelligencia miatt nehezebb is fellépni ellene.
Egy online zaklatással foglalkozó szervezet szerint nem meglepő, hogy ez a gyakorlat ennyire elterjedt.
Az online zaklatás (cyberbullying) leginkább a 7. és 9. évfolyamos gyerekeket érinti és mindenféle fenntartású iskolákban jelen van, derül ki médiahatóság kutatásából, amelyet 11-17 éves diákok körében végeztek.
Tízből hét gyerek már biztosan találkozott álhírekkel, 18+-os tartalommal, zsaroló vagy adathalász üzenettel, és magát tizenévesnek kiadó felnőttel – derült ki egy friss felmérésből.
Az elmúlt évben minden korábbinál több gyermekeket zaklattak szexuálisan az interneten - derül ki egy friss beszámolóból.
Friss kutatás bizonyítja, hogy nemcsak Magyarországon, hanem például az Egyesült Királyságban is sok lányt zaklatnak online.
A Facebook termékei ártanak a gyerekeknek – ezt mondta Frances Haugen, a cég korábbi termékmenedzsere az amerikai szenátusban folyó meghallgatásán.
Az iskolai és online zaklatás szinte már mindennapos téma lett a sulikban, otthon és a diákok között is. De hogyan lehet megelőzni a bajt? Vagy ha már megtörtént, hogyan lehet segíteni a zaklatások áldozatainak? Dr. Jármi Évával az ELTE PPK Iskolapszichológiai Tanszékének egyetemi adjunktusával beszélgettünk.
Azért zaklatták az iskolában, mert sokat olvas - érdekes vége lett az ügynek.
Vádat emelt a szombathelyi ügyészség egy férfi ellen, aki hetente küldött üzeneteivel zaklatta a volt középiskolai tanárát 2016 áprilisa és 2017 szeptembere között – írja a Nyugat.hu.
Míg Franciaország most készül bekeményíteni, máshol megpróbálják bevonni a telefonokat az oktatásba. Magyarország egyelőre a tiltás felé hajlik - írja a hvg.hu.
Melania Trump fellépést ígért kedden az internetes zaklatás ellen.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.